Drukuj stronę Drukuj stronę

Gruzja – kraina wina

8 dni samolotem

Batumi, Kutaisi, Achałcyche, Wardzii, Tbilisi, Metechcka, Bodbe, Kakhety, Signaghi, Aanuri,Kazbegi

1 dzień – spotkanie z pilotem na lotnisku Katowice Pyrzowice na 2 godziny przed odlotem. Odprawa bagażowo paszportowa. Wylot do Kutaisi godz. 06.00.Przylot do Kutaisi godz. 11.35. Przejazd do Batumi, byłej twierdzy rzymskiej, a obecnie bardzo modnego kurortu. Zwiedzanie Batumi – najbardziej znanego czarnomorskiego uzdrowiska Gruzji – Batumska Pjacca – ulubione miejsce spotkań mieszkańców i gości zbudowana w 2009 roku, rzeźba Miłości, fontanny taneczne (laser show), Plac Agronautów z posągiem Medei ,Ogród Botaniczny z ponad 5000 odmian roślin egzotycznych i ponad 1200 odmianami róż. Zakwaterowanie w hotelu. Powitalna obiadokolacja z degustacją gruzińskich win*. Nocleg.

2 dzień – śniadanie. Przejazd do Kutaisi – zwiedzanie Kutaisi, jednego z najpiękniejszych i najstarszych miast w Zachodniej Gruzji: kościół Bagrami, arcydzieło architektury średniowiecznej Gruzji, Klasztor Gelati, zbudowany przez króla Davida IV Budowniczego, wpisanego na listę UNESCO. Wycieczka do krasowej jaskini Prometeusza, gdzie według legendy Prometeusz dał ludziom ogień i był przykuty do skał za to.Przejazd do Achalcyche. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.

3 dzień – śniadanie. Zwiedzanie Achałcyche miejsca urodzin Charlesa Aznavoura, dawnego centrum katolickiego Gruzji. Zwiedzanie twierdzy Achałcyche oraz jaskiniowego kompleksu Wardzii – skalnego miasta mającego dziewiętnaście poziomów. W stromej 900-metrowej ścianie wykuto około 600 pomieszczeń – kościołów, kaplic, piwnic, komór, skarbców, bibliotek. Przejazd do Tbilisi przez malowniczy region Parawańskich Jezior. Obiadokolacja*. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

4 dzień – śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi – stara część Tbilisi, wąskie uliczki, stare gruzińskie domy z balkonami, cerkiew Metechcka, Sobór Świętej Trójcy, kompleks katedralny Cminda Sameba. Przejazd kolejką do twierdzy Narikala, głównej cytadeli miasta, z której jak z lotu ptaka widać najstarszą część Tbilisi. Czas wolny. Obiadokolacja*. Powrót do hotelu. Nocleg.

5 dzień – śniadanie. Zwiedzanie starożytnej stolicy Gruzji Metechcety – kolejnego miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO- katedra Sweticchoweli, największej chrześcijańskiej świątyni Gruzji, w której pochowanych jest wielu gruzińskich królów, klasztor Samtawro. Przejazd do Dżwari (VI w.), miasta, które jest zbudowane wokół krzyża wzniesionego przez św. Nino. Czas wolny. Obiadokolacja*. Nocleg.

6 dzień – śniadanie. Przejazd do regionu Kachetii – wschodniej prowincji Gruzji zwiedzanie Bodbe, w którym znajduje się kompleks klasztorny św. Jerzego z grobem św. Nino, która wprowadziła chrześcijaństwo w Gruzji w IV w.. Podróż do królewskiego „miasta wiecznej miłości” Signagi, małego miasteczka otoczonego przez XVIII wieczny mur obronny z 23 wieżami. Odwiedzenie miejscowego bazaru. Degustacja wina w starożytnej 300-letniej winnicy. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja*. Nocleg.

7 dzień – śniadanie. Wyjazd w kierunku Stepantsminda (Kazbegi). Po drodze zwiedzanie malowniczej twierdzy Ananuri, która znajduje się nad rzeką Aragvi. Przez narciarski kurort Gudauri (2200m n p m.), przełęcz Krzyżową dojedziemy do Kazbegi, skąd przy można podziwiać fascynujący widok na jeden z najwyższych szczytów Gruzji – górę Kazbek(5147m). Przejazd do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.

8 dzień – wczesne śniadanie. Transfer na lotnisko w Kutaisi. Odprawa bagażowo paszportowa. Odlot do Katowic godz.11.45. Przylot do Katowic godz.13.15.

WYLOTY Z KATOWIC CENA

GSK 06 01.06 – 08.06.2020 3.160 zł

GSK 08 07.08 – 14.08.2020 3.160 zł

GSK 09 18.09 – 25.09.2020 3.160 zł

*Dopłata do 7 obiadokolacji: 400 zł

Dopłata do pokoju 1-osob.: 650 zł

Opłata na TFG: 15 zł

Cena zawiera: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny(40x20x25cm), przejazd komfortowym autokarem na terenie Gruzji, 7 noclegów w hotelach ***( pokoje 2,3-osobowe z łazienkami), 7 śniadań, opiekę przewodnika polskojęzycznego, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

Cena nie zawiera: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i opłat lokalnych, degustacji wina – ok. 80 EUR.

GODZINY WYLOTÓW /czas lotu ca 2.30 h/

Katowice Pyrzowice, wylot godz. 15:50; Kutaisi przylot godz.21:05

Kutaisi, wylot godz. 21.40; Katowice przylot godz.23:05

© 2020: Olga 2 | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress