Drukuj stronę Drukuj stronę

Malta – wyspa słońca

8 dni samolot

1 dzień – spotkanie z pilotem na lotnisku Kraków-Balice 2 godziny przed odlotem samolotu. Przelot na Maltę. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

2 dzień – śniadanie. Wycieczka na Wyspę Gozo – drugą co do wielkości wyspę Archipelagu Maltańskiego, wyróżniającą się obfitością zieleni, nadzwyczajnym spokojem, ciszą i brakiem pośpiechu w życiu codziennym. Uważa się, że to właśnie na Gozo spędził aż 7 lat Odyseusz, którego fale wyrzuciły na brzeg prosto w ramiona uwodzicielskiej nimfy Kalipso. Przejazd na prom (przeprawa trwa około 20 minut). Wycieczka po Gozo: Dwejra Point, Fungus Rock (Skały Grzyba) oraz Inland Sea (Wewnętrznego Morza). Następnie zwiedzanie wyjątkowego kościoła Ta’Pinu, będącego po dzień dzisiejszy celem licznych pielgrzymek, kilka razy odwiedzany przez Papieża Jana Pawła II. Ostatnim punktem w programie wycieczki będzie jedno z najbardziej malowniczych miejsc na wyspie – taras widokowy Belvedere w Qala, skąd otwiera się panorama na Maltę oraz Comino. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. (ok. 60 km)

3 dzień – śniadanie. Wycieczka do tzw. „Trzech Miast” (Three Cities): Vittoriosy, Caspicuy i Senglei – wzniesionych przez Kawalerów Maltańskich. Spacer po Vittoriosie , wąskimi i tajemniczymi uliczkami w cieniu historycznych pałaców i kościołów. Przejazd tramwajem wodnym przez Grand Harbour do La Valletty. Zwiedzanie stolicy Malty – Valletta: katedra św. Jana Chrzciciela, pałac Wielkiego Mistrza Zakonu Maltańskiego. Spacer po Upper Barracca Garden – najpiękniejszym parku miasta. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. (ok. 45 km).

4 dzień – śniadanie. Całodzienna wycieczka do środkowej części Malty. Zwiedzanie Mdiny, znanej także jako „ciche miasto” – katedra św. Piotra i Pawła, pałac Wielkiego Mistrza Vilheny, Casa Inguanez . Rabat – zwiedzanie miasta w którym w 60 roku n.e. miał przebywać św. Paweł. Przejazd na południowy zachód wyspy do Dingli Cliffs z przepięknym widokiem na otwarte morze i małą wysepkę Fifla. W drodze powrotnej zwiedzanie kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Moście z trzecią co do wielkości kopułą w Europie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. (ok.80 km)

5 dzień- śniadanie. Czas wolny przeznaczony na odpoczynek i relaks. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień – śniadanie. Całodzienny rejs dookoła Malty w czasie którego można podziwiać stolicę Vallettę , wejście do Grand Harbour (Wielki Port), zatoki Marsascala i Świętego Tomasza (St Thomas), Błękitną Grotę – Blue Grotto , klify Dingli , zatokę Anchor Bay. Następnie krótki postój na wyspie Comino w Blue Lagoon (Niebieskiej Laguny) około 2 godzinna przerwa na kąpiel, odpoczynek. Rejs powrotny do Grand Harbour. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. (ok. 45 km).

7 dzień – śniadanie. Czas przeznaczony na odpoczynek i relaks. Obiadokolacja. Nocleg.

8 dzień – śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Odprawa. Odlot samolotu do Krakowa.

WYLOTY Z KRAKOWA CENA

MOC 05 28.04 – 05.05.2020 3.450 zł

MOC 06 09.06 – 16.06.2020 3.250 zł

MOC 09 22.09 – 29.09.2020 3.450 zl

MOC 10 09.10 – 16.10.2020 3.250 zl

Dopłata do pokoju 1-osob.: 480 zł

Opłata na TFG: 15 zł

Dopłata za duży bagaż podręczny do 10 kg / 55x40x23 cm /oraz pierwszeństwo wejścia na pokład): 100 zł

Cena zawiera: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny, 7 noclegów na Malcie w hotelu*** (pokoje 2-osob. z łazienkami), 7 śniadań bufet, 6 obiadokolacji, transfery w czasie pobytu na Malcie zgodnie z programem, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

Cena nie zawiera: kosztów biletów wstępu i obligatoryjnych przewodników, opłat lokalnych – ok. 110 EUR.

GODZINY WYLOTÓW ( czas lotu ca 2:40 h)

Wyloty lotnisko Kraków-Balice: godz. 17:25, przylot na Maltę godz.20:00

Wyloty z Malty godz.20:25, przylot do Krakowa godz.23:00

© 2020: Olga 2 | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress