Drukuj stronę Drukuj stronę

NORWEGIA – Kraina fiordów

Lillehamer, Dombas, Droga Trolii, Geirangerfiord, Bergen, Vornigsfoss, Gol, Oslo, Kopenhaga 8 dni autokarem

1 dzień – odjazd z Krakowa o godz.08:00 Pozostałe miejscowości wg trasy nr 8 za dopłatą. Obiadokolacja*. Przejazd do Świnoujścia, ok. 21:00 zaokrętowanie na prom. (kabiny 4 os. wewnętrzne). Nocleg. (ok. 800 km)

2 dzień – śniadanie na promie. Przejazd przez terytorium Szwecji do Sarpsborg w Norwegii. Po drodze zatrzymamy się na granicy szwedzko-norweskiej w miejscowości Svinesund, gdzie będą mieli Państwo okazję podziwiać majestatyczny widok pierwszego fiordu na naszej trasie. Po przekroczeniu granicy zwiedzanie miejscowości Fredrikstad. Przejazd w okolice Lillerhamer. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 660 km)

3 dzień – śniadanie. Krótki postój przy skoczni w Lilehhammer. Przejazd przez miejscowość Dombas w kierunku Geiranger m.in. słynną Drogą Trolli i Drogą Orłów. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 480 km)

4 dzień – śniadanie. Rejs po fiordzie Geiranger, jednym z najpiękniejszych w Norwegii. Podczas rejsu będzie okazja podziwiać przepiękne krajobrazy. Przejazd do Bergen zwanego ”Bramą Fiordów”. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem m.in. port, targ rybny, forteca Bergenhus. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.400 km)

5 dzień – śniadanie. Przejazd z Bergen wzdłuż przepięknego Hardangerfjord do Bruravik i dalej do Brimnes, a następnie przejazd przez przejmujący dreszczem kanion Mabodal do Foslli. Po drodze postój przy najwyższym wodospadzie w Norwegii – Voringsfoss (180 m) i przejazd przez płaskowyż Hardanger do Gol. Wieczorem przyjazd do Oslo. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 500 km)

6 dzień – śniadanie. Zwiedzanie Oslo z przewodnikiem: główna ulica miasta – Karl Johans Gate, pomnik Christiana IV, gmach parlamentu Storting, Teatr Narodowy, Pałac Królewski Slottet, Muzeum Statku Polarnego „Fram”. W godzinach południowych wyjazd z Oslo do Goteborga. Zwiedzanie jednego z najważniejszych portów Szwecji m. In. Ratusz z XVII w., katedra, Gotaplatsen z Posejdonem. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 350 km)

7 dzień – śniadanie. Przejazd do Kopenhagi. Zwiedzanie stolicy Danii z przewodnikiem: pomnik Małej Syrenki, bulwar Nyhavn, okrągła wieża Rundetarn, pałac Christianborg i Charlottenborg, rokokowy pałac królewski Amalienborg – siedziba duńskiego parlamentu. Spacer po głównym deptaku miasta Strøget. Przejazd do Ystad. Wieczorem rejs do Polski. Zakwaterowanie na promie w kabinach 4 os. wewnętrznych. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 400 km)

8 dzień – Śniadanie. Wyokrętowanie w Świnoujściu o godz. 8:00. Przejazd przez terytorium Polski. Powrót do Krakowa ok. godz. 21:00. (ok. 800 km)

KOD IMPREZY TERMINY CENA

NOR 07 01.08. – 08.08.2020 3.140 zł

Cena zawiera: 7 noclegów, w tym 5 w hotelach klasy turystycznej (pokoje 2 os. z łazienkami),

2 noclegi na promie w kabinach 4 os. wewnętrznych (prysznic, WC), 7 śniadań, przeprawy promowe wg programu, rejs po Geirangenfjord, opiekę pilota, autokar komfortowy, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

DODATKOWE OPŁATY:
Dopłata do 7 obiadokolacji: 750 zł
Dopłata do pokoju 1-os.: 980 zł
Dopłata do kabiny 1 os.(2 promy): 300 zł
Dopłata do kabiny 2 os. (2 promy: 190 zł

Opłata TFG: 10 zł

Cena nie zawiera: kosztów biletów wstępu, systemu tour guide, obligatoryjnych przewodników i przejazdów komunikacją miejską – min. 650 NOK i 250 DKK.

© 2020: Olga 2 | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress