Drukuj stronę Drukuj stronę

W słońcu Iberii

Lichtenstein, Genewa, Carcassonne, Lourdes, Saragossa, Madryt, Toledo, El Escorial, Salamanca, Fatima, Tomar, Batalha, Alcobaca, Sintra, Lizbona, Sewilla, Kordowa, Granada, Walencja, Barcelona, Avignon, Nicea

15 dni autokarem

1 dzień – odjazd autokaru z Krakowa o godz. 6.00. Pozostałe miejscowości wg trasy nr 1 za dopłatą. Przejazd przez Czechy, zakwaterowanie w hotelu w pobliżu Innsbrucka. Nocleg. (ok.1000 km)

2 dzień – śniadanie. Przejazd przez Austrię do Szwajcarii – krótkie postoje w Lichtenstein i Genewie. Obiadokolacja*. Zakwaterowanie w hotelu koło Lyonu. Nocleg. (ok.720 km)

3 dzień – śniadanie. Przejazd przez terytorium Francji z postojem w Carcassonne (spacer po wpisanej na listę UNESCO największej średniowiecznej twierdzy w Europie, otoczonej podwójnym pierścieniem murów warownych). Przyjazd do Lourdes, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Czas wolny na pobyt w sanktuarium. Nocleg. (ok.700 km)

4 dzień – śniadanie. Wyjazd do Hiszpanii – przejazd przez Pireneje do Saragossy, położonej malowniczo nad rzeką Ebro. Spacer po mieście: symbol miasta – barokowa Katedra N.S.del Pilar ze wspaniałym ołtarzem i malowidłami Francisca Goi , Katedra La Seo, zamek de la Aljaferia. Przejazd do stolicy Hiszpanii – Madrytu i objazd centrum: Puerta de Sol, Plaza Mayor, Pałac Królewski. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.900 km)

5 dzień – śniadanie. Zwiedzanie leżącego u stóp łańcucha górskiego Sierra de Guadarrama Panteonu Królów Hiszpanii – El Escorial, wpisanego na listę UNESCO. Wyjazd do Toledo – jednego z najcenniejszych klejnotów hiszpańskiej architektury: spacer po Starówce wewnątrz wspaniałych murów miejskich z Alcazarem, Katedrą NMP (piękne wnętrze, obrazy El Greca i Goi), synagogą, Dom – Muzeum El Greco. Powrót do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.240 km)

6 dzień – śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Prado – jednego z najbogatszych muzeów świata z kolekcją m.in. dzieł Velasqueza, El Greco, Goi . W południe wyjazd do Portugalii z krótkim postojem w Salamance (spacer po mieście słynącym z najstarszego uniwersytetu w Hiszpanii). Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.540 km)

7 dzień – śniadanie. Zwiedzanie klasztorów: templariuszy w Tomar, dominikanów w Batalha (zabytek UNESCO) i cystersów w Alcobaca. Powrót do Fatimy – czas wolny na pobyt w sanktuarium. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.200 km)

8 dzień – śniadanie. Przejazd na Przylądek Roca – najdalej wysunięty na zachód punkt Europy. Zwiedzanie Sintry będącej na liście Unesco – pałace królewskie: Paco Real (letnia rezydencja królów, fascynująca mieszanka gotyku, stylu manuelińskiego oraz mauretańskiego) i da Pena (bajkowa budowla stoi na szczycie wzgórza, z którego rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki). Przejazd przez dawne kurorty arystokratyczne Estoril i Cascais – krótki postój. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.160 km)

9 dzień – śniadanie. Zwiedzanie Lizbony, stolicy i okna na świat Portugalii, której wąskie uliczki , cudowną błękitno-białą panoramę i fascynującą atmosferę przedstawia niezwykły film „Lisbon story” z przepiękną muzyką fado ( Stare Miasto, dzielnica Alfama, katedra, wzgórze pałacowe San Jorge, klasztor św. Hieronima, Wieża Belem, oceanarium). Czas wolny. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.1000 km)

10 dzień – śniadanie. Wyjazd do Hiszpanii – zwiedzanie Sewilli miasta Don Juana i Carmen, jednego z najpiękniejszych miast Hiszpanii wpisanego na listę UNESCO: Alcazar – dawny pałac królewski w stylu mudejar z pięknymi ogrodami , XV-wieczna katedra NMP- największym i jeden z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie (m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba) , wieża la Giralda z zachwycającą panoramą miasta. Wieczorny spacer po starej żydowskiej dzielnicy Santa Cruz, pełnej malowniczych uliczek. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.460 km)

11 dzień – śniadanie. Przejazd do Kordowy, zwiedzanie miasta: unikatowy meczet przebudowany na katedrę – jedno z najwspanialszych dzieł architektury islamu, Juderia z Kwiatową Uliczką, Alkazar pięknie położony nad rzeką Gwadalkiwir. Muzeum Torreadorów. Przejazd do wpisanej na listę UNESCO perły Andaluzji – Granady. Spacer po dzielnicach: katedralnej (renesansowa katedra Santa Maria de la Encarnacion, kaplica grobowa Królów katolickich) i arabskiej Albayzin z orientalnymi wąskimi uliczkami najstarszej dzielnicy miasta z piękna panoramą na „ostatni bastion Maurów”. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.350 km)

12 dzień – śniadanie. Zwiedzanie zespołu pałacowego władców mauretańskich Alhambry oraz ich letniej siedziby i ogrodów Generalife, arcydzieła architektury arabskiej w Europie, której niezwykłe bogactwo dekoracji wnętrz przypomina obrazy z baśni z tysiąca i jednej nocy. Przejazd przez płaskowyż Sierra Nevada i Wybrzeże Lewantu. Spacer po najstarszej dzielnicy Walencji (Bazylika, Pałac Prowincji, Giełda Jedwabnicza wpisana na listę UNESCO) i przejazd pod zachwycające nowoczesną architekturą Miasto Sztuki i Nauki – największe centrum kulturalne Europy . Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.500 km)

13 dzień – śniadanie. Przejazd do Barcelony – miasta Miro, Gaudiego i Picassa i … słynnej FC Barcelony: objazd Wzgórza Montjuic, spacer po dzielnicy gotyckiej z katedrą, i po barwnych bulwarach Las Ramblas, postój przy najsłynniejszym dziele Gaudiego – kościele Sagrada Familia oraz czas wolny w kolejnym jego dziele – bajkowym Parku Guell z najdłuższą ławką na świecie. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.400 km)

14 dzień – śniadanie. Czas wolny, krótki wypoczynek nad Morzem Śródziemnym. Pożegnanie z Hiszpanią. Przejazd do Avignon – kompleksu pod patronatem UNESCO; krótki spacer po dawnej stolicy papieskiej, z gotyckim Pałacem papieży i znanym z piosenki XII-wiecznym mostem nad Rodanem. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.650 km)

15 dzień – śniadanie. Przejazd wzdłuż Lazurowego Wybrzeża do Nicei , stolicy Lazurowego Wybrzeża – spacer po Promenade des Anglais i malowniczych uliczkach Starówki, panorama na miasto i Zatokę Aniołów ze Wzgórza Zamkowego. Przejazd przez Włochy do Austrii. Obiadokolacja*. Zakwaterowanie. Nocleg. (ok.970 km)

16 dzień – śniadanie. Przejazd przez Austrię i Czechy. Powrót do Krakowa ok. godz. 20.00. (ok.690 km)

KOD TERMINY CENA

ESP 06 23.05-07.06.2020 3.690 zł

ESP 09 12.09-27.09.2020 3.690 zł

*Dopłata do 14 obiadokolacji: 750 zł

Dopłata do pokoju 1-osob. : 1390 zł

Podatek na TFG: 10 zł

Cena zawiera: 15 noclegów ze śniadaniami – w tym 6 w Hiszpanii, 4 w Portugalii, 3 we Francji i 2 w Austrii (hotele**/***, pokoje 2, 3-os. z łazienkami), autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW, KL i bagażu.

Cena nie zawiera: kosztów biletów wstępu, przewodników miejscowych, zestawu tour guide, taksy lokalnej i przejazdów komunikacją miejską – ok. 200 EUR .

© 2020: Olga 2 | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress